tarkhan
04 بهمن 1401 - 15:44

پدیده قاچاق سوخت باید از مبادی اصلی پیشگیری شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: پدیده قاچاق سوخت باید از مبادی اصلی پیشگیری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سیدمحمدرضا طالبی ظهر امروز در جلسه کارگروه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: لازم است جلسات کارگروه و دبیرخانه دستگاه‌ها همچون گذشته در بازه زمانی تعیین شده به صورت منظم بر پا شود. 

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری جلسات کارگروه ارائه گزارش اقدامات دستگاه‌های اجرایی در این زمینه است که البته باید در انجام فعالیت‌ها از موازی‌کاری پرهیز شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی به آمار متوفیان ناشی از تصادفات خودروهای حامل سوخت غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت: پدیده قاچاق سوخت باید از مبادی اصلی پیشگیری شود. 

طالبی با بیان اینکه بسیاری از این خوردوها در سایر استان‌ها بارگیری شده و از خراسان جنوبی عبور می‌کنند، متذکر شد: لازم است با هم‌افزایی مثبت با استان‌های همجوار، اقدامات بیشتری را در این زمینه انجام دهیم. 

وی تأکید کرد: اعمال قانون توسط فراجا نیز باید مانند سابق با قوت ادامه یابد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی به وظایف کمیته بازماندگان از تحصیل کارگروه نیز اشاره کرد و بر حوزه وظایف دستگاه‌های عضو آن تأکید کرد. 

طالبی با تأکید بر اینکه حوزه وظایف سمن‌ها در اساسنامه آنها مشخص است، گفت: از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در زمینه آسیب‌های اجتماعی باید استفاده شود.

انتهای پیام/ 252/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 995353