tarkhan
04 بهمن 1401 - 14:28

جلد سوم کتاب «قصه‌های حاج بابا» منتشر شد

زنجان- جلد سوم کتاب «قصه‌های حاج بابا» با بهره‌مندی از ضرب‌المثل‌های کهن آذری و با رویکرد تربیتی برای گروه سنی کودکان و نوجوانان توسط حوزه هنری استان زنجان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلد سوم کتاب «قصه‌های حاج بابا» با بهره‌مندی از ضرب‌المثل‌های کهن آذری و با رویکرد تربیتی برای گروه سنی کودکان و نوجوانان توسط حوزه هنری استان زنجان چاپ و منتشر شد.

کتاب «قصه‌های حاج بابا (۳)»، با رویکرد تربیتی و اخلاقی دربردارنده مفهوم ضرب‌المثل «آتاسئنا خئیری اولمایان کیمه خئیری اولار؟» است که در قالب خاطره برای گروه سنی کودکان و نوجوانان در ابعاد خشتی و در ۲۸ صفحه مصور با تیراژ یک‌هزار و ۱۰۰ توسط انتشارات دانشمند کوچک برای گروه سنی کودک و نوجوان چاپ و منتشر شده است.

نویسندگی کتاب «قصه‌های حاج بابا (۳)» بر عهده وریا نیک‌منش بوده و مریم هاشم‌نژاد نیز تصویرسازی داستان را برعهده داشته است.

این کتاب جلد سوم از مجموعه «قصه‌های حاج بابا» است که براساس ضرب‌المثل‌های کهن آذری چاپ و منتشر شده است. در جلدهای (۱) و (۲) این مجموعه پدربزرگ با استفاده از دو ضرب‌المثل «آلله بیر قاپینی باغلاسا، آیری قاپی آچار» و «ایش قالسا، اوستونه قار یاغار…» برای دو نوه‌اش «آیدین» و «آیلار» از خاطرات خود تعریف می‌کند....

در هر جلد از مجموعه کتاب «قصه‌های حاج بابا» یکی از ضرب‌المثل کهن و بومی استان توسط کارگروه‌های حوزه هنری زنجان انتخاب و پس از نگارش داستان در قالب کتاب تصویرسازی می‌شود.

این مجموعه با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با محتوا و مضامین چکیده سخنان بزرگان و پیشینیان که هر کدام از آنها فلسفه و داستان خاصی را با مضامین تربیتی، اخلاقی و هدایتی بیان می‌کند؛ تولید، چاپ و منتشر شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 995098